Koerte turnimispoom

Poom on kõrge ronimisatraktsioon, kus koer peab ronima poomile, kõndima mööda seda ning taas alla tulema.

Taustast

Poomi idee on saadud agility takistusest ning kohandatud seda robustsemaks looduslikuks takistuseks. Idee on kerale õpetada kõrgemale ronimist ja kõrgust mitte kartma. Selle atraktsiooni puhul kipub kõige keerukamaks olema just üles ronimine.

Kuidas kasutada

Koer peab ronima poomi peale, kõndima mööda seda ning tulema taas alla. See võib tunduda lihtne kuid on üks keerukamaid Seikluspargi atraktsioone. Varu selleks kannatust ning proovi oma lemmikut julgustada maiuse palli ja kiitusega. Ka siin oleks kasu heast abilisest,kes oleks nõus koera turvama, juhul kui sinu lemmiku jalg poomilt maha libiseb.

Aseta maius või pall poomi redeli keskele, nii et koer seda näeks aga kätte ei saaks. Kontrolli, et koera kaelarihm oleks nii pingul et ta seda üle pea ei tõmbaks. Ole väga ettevaatlik, et koer ei kukuks poomilt maha, sest ta võib nii haiget saada. Aseta üks käsi koera kõhu alla ning teisega hoia kaelarihmast. Julgusta teda ikka edasi liikuma. Õpetamise hetkel turva koera kogu aeg. Kui koer on liikunud maiuseni, aseta järgmine maius juba pisut kaugemale ja läbige nii kogu takistus. Kui kasutad palli, tõsta palli kogu aeg edasi ning kui takistus on läbitud, on mänguaeg.

Tee seda harjutust mitu korda ja näed kuidas koer muutub järjest julgemaks! Ära heida meelt kui kõik kohe välja ei tule.

Tagadi Tarzanil

hinnatakse seda, et koer ületaks poomi algusest lõpuni. Koera on lubatud igakülgselt abistada.

Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada

Tagadil avatud Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada, mis koosneb esialgu pea 16 erinevast pugemis-, roomamis- ja hüppamisatraktsioonist. Raja pikkus on umbes pool kilomeetrit. Rada saab kasutada aastaringselt ning seda saab läbida nii kõndides, joostes kui ka jalutades ning seda loomulikult kõikvõimalike erinevat tõugu koertega!

Raja kasutamine on avatud kõigile soovijatele. Leia endale sobiv atraktsioon ;)