Postidel ronimine

Postidel turnimise atraktsioonil peab koer astuma erineva kõrgusega pakult pakule ja nii läbima kogu pakkude rea.

Taustast

Palkidel turnimise atraktsioon oli üks esimene atraktsioon mis välja mõeldi. Looduses soovib laps hüpata ikka kivilt kivile ja pakult pakule. Seikluspargi loomise juures on algusest peale olnud soov kasutada käepäraseid ja looduslikke materjale atraktsioonide rajamiseks. Siin oli hea ära kasutada erineva kõrgusega palgid. Pakkudel turnimise idee on pakkuda koerale võimalust harjutada täpsust ja tasakaalu.

Kuidas kasutada

Kakkudel turnimine on üks seikluspargi kõige keerukamaid atraktsioone, mille õppimine võib mõnel koeral võtta päris kaua. Alguses peab õpetama koera astuma esimesele pakule, toeta teda ja tõsta tema esikäpad järgmisele. Koerad soovivad hakata hüppama pakult pakule, kuid see on ohtlik. Proovi liigutada koera igat jalga eraldi, et ta õpiks astuma! Toeta ja julgusta teda, meelita maiuse ja palliga. Ole ettevaatlik, et koer ei kukuks kõrgelt pakult alla. Selleks aseta oma üks käsi koer kõhu alla. Nii saad ta vajadusel sülle püüda. Ära lase koeral kiirustada, sest muidu ta võib komistada ja kukkuda. Kõige keerukamad on kõige madalamad palgis, sest siis soovib koer kohe edasi maha astuda. Selle takistuse läbimisel on vaja ühist kordinatsiooni ja head koostööd koera ja juhi vahel. Hea tasakaal ja mitte kiirustamine tagavad raja eduka läbimise.

Proovi seda harjutust siis mitu korda järjest ja avastad, et koer iga korraga naudib selle tegemist üha enam.

Tagadi tarzanil

hinnatakse seda, et koer ületaks püstistest turnimispakkudest koosneva raja ühe korraga algusest lõpuni. Koera on lubatud igakülgselt abistada.

Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada

Tagadil avatud Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada, mis koosneb esialgu pea 16 erinevast pugemis-, roomamis- ja hüppamisatraktsioonist. Raja pikkus on umbes pool kilomeetrit. Rada saab kasutada aastaringselt ning seda saab läbida nii kõndides, joostes kui ka jalutades ning seda loomulikult kõikvõimalike erinevat tõugu koertega!

Raja kasutamine on avatud kõigile soovijatele. Leia endale sobiv atraktsioon ;)