Tagadi koerte seikluspark pakub ekstreemsust

Tagadil avatud Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada, mis koosneb esialgu 16st erinevast pugemis-, roomamis- ja hüppamisatraktsioonist. Raja pikkus on umbes pool kilomeetrit. Rada saab kasutada aastaringselt ning seda saab läbida nii kõndides, joostes kui ka jalutades ning seda loomulikult kõikvõimalike erinevat tõugu koertega!

Seikluspargi rajamise idee tuli täiesti eksprompt Karin Lageda ja Key Kunmani arutluse käigus. Idee sulandus kokku Karini lapsepõlvemälestusest, kus Neeme Piirivalvekoerte Koolis oli koertele rajatud erinevate atraktsioonidega rada, kus nad oma võimeid proovile said panna; Key sai inspiratsiooni hobuste krossivõistlustelt, kus hobustele on püstitaud igasuguseid maastikutakistusi, kus nad peavad üle hüppama hekkidest, palkidest, kiviaedadest jne. Ühiseks inspiratsiooniallikaks oli muidugi ka agility. Ehk siis, mõte oli teha lihtsalt midagi põnevat, kus saab koerte võimeid proovile panna.

“Olime üsna kindlad, et midagi taolist on mujal maailmas juba tehtud, kuid internetiavarustest tegelikult midagi ei leidnudki.”

Eestis on küll mitmeid koerte aedikuid, kus saab koeri jooksma lasta ning mõned on varustatud ka kunstlike agility takistustega, aga looduslikke seiklusparke rajatud ei ole. Idee oli teha looduslik takistusrada, kus koerad saavad pugeda, roomata, turnida, joosta ja hüpata. Kõikide elementide puhul on mõelnud kuidas saaks atraktsioone käepäraste vahenditega rajada ning mitmed elemendid on just tegevuse käigus valminud. Ja kui idee oli juba olemas, oli vaja see lihtsalt ruttu valmis teha enne kui innukus otsa saab. 2015 aasta kevade Tagadi Tarzani võistluseks on seikluspark ka valmis saanud. Esialgne koerte seikluspark koosnes pea 15 erinevast atraktsioonist, nende seast leiad näiteks üle hüppamiseks hiidsuured põhupakid ja erineva suurusega traktorirattad; erinevate kõrgustega puupakud, mille peal saab turnida ja vahelt slaalomit joosta; kaeviku, kust saab läbi joosta ja üle palgi hüpata; kummivõrgu, mille alt saab läbi roomata; ja veel palju muud. Seikluspark on kasutamiseks kõikidele koerasõpradele olenemata koera tõust ja nii on lootus kohale meelitada veelgi inimesi. See on suurepärane koht näiteks kennelpäevade, suve- või talvepäevade korraldamiseks, kus tegevust jätkub kõigile.

“Seikluspark võimaldab pakkuda igapäevatreeningutele vaheldust, koer saab siin kiirust arendada, õppida läbi lõbusate tegevuste ja atraktsioonid toovad tema ellu natuke ekstreemsust.”

Tagadi Koerte Seikluspark moodustab osa ESLÜ (Eesti Saksa Lambakoerte Ühingu) Tagadi Treeningplatsist. Enne Seiklusparki oli platsi rajamise eesmärgiks koerakoolituse tingimuste parandamine Eestis. Või pigem, me püüdsime anda oma panuse Eesti koeraspordi arengusse luues ühe treeningplatsi kus saaks aastaringselt igal kellaajal treeninguid läbi viia.

Kõik on siia oodatud!

Seikluspark on avatud kõigile päikesetõusust- loojanguni. Seni kuni seiklejad rajal üksteist ei sega saab hakkama rada broneerimata. Rada on kõigile kasutamiseks.  Annetused on loomulikult teretulnud.

See on suurepärane koht näiteks kennelpäevade, suve- või talvepäevade korraldamiseks või ka sünnipäevade tähistamiseks suurema seltskonnaga kus tegevust jätkub kõigile. Võib olla soovid pakkuda oma trennigrupile vahelduseks uusi väljakutseid ja viia läbi treeningud Koerte Seikluspargis? Kui on plaan tulla suurema grupiga, oleks hea oma tulekust varem ette teatada.

Seikluspargis toimub igal kevadel traditsiooniline Tagadi Tarzan võistlus. Tagadi Tarzan 2018 toimub  20.mail! Pane oma võistkond kokku ja tule kogu perega!

 

Delfi lemmikloomaportaal on kajastanud oma uudistevoos Tagadi Koerte Seiklusparki ja teinud sellest toreda tutvustava video. Aitäh neile!

Hinnakiri

  • 1 kord 5€
  • 1 Kuu 20€
  • 1 aasta 50€
  • Broneering 15€ tund
  • Broneering 50€ päev
Lisainfo:  key@key.ee

OÜ Valtsnepi reg.nr. 10283039
Arveldusarve EE761010220026743014 SEB pangas

Hinnakiri hakkab kehtima 2019 aastast.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Tagadi Koerte Seikluspar
Author Rating
41star1star1star1stargray

Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada

Tagadil avatud Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada, mis koosneb esialgu pea 16 erinevast pugemis-, roomamis- ja hüppamisatraktsioonist. Raja pikkus on umbes pool kilomeetrit. Rada saab kasutada aastaringselt ning seda saab läbida nii kõndides, joostes kui ka jalutades ning seda loomulikult kõikvõimalike erinevat tõugu koertega!

Raja kasutamine on avatud kõigile soovijatele. Leia endale sobiv atraktsioon ;)