Tagadi Tarzan ehk koerad takistusrajal

Tagadi Tarzani võistlus on meelelahutuslik sündmus, millest saab osa võtta igaüks ja seda mistahes tõugu koeraga.

Tagadi Tarzan on takistusrajavõistlus, kus koer peab koos juhiga kiiruse ja korrektsuse peale läbima 16 maastikuatraktsiooni. 16 st takistusest koosnevat rada võib läbida nii joostes kui ka kõndides, kuid võistlus käib takistuse läbimise puhtuse ja kiiruse peale. Kuna tegu on mitteametliku võistlusega, on õhkkond sel võistlusel pingevaba ning pakub puhast rõõmu nii kahe- kui neljajalgsetele. Tagadi Tarzan on kogupereüritus, kus oleme mõelnud ka kõige pisematele, toimub eraldi laste võistlus, millest saavad osa võtta kuni 7 aastased koos oma vanematega.

Tagadi Tarzan on traditsiooniline seikluspargi võistlus, mis toimus esmakordselt 2015 aastal.

22. mail 2016 toimus teist korda koerte seikluspargi võistlus Tagadi Tarzan. Vaata samuti allolevat videot toimunud üritusest. Täname Purina Delfi Lemmiklooma portaali sündmuse kajastuse eest.

Kolmas Tagadi Tarzan võistlus toimus 21 mail, 2017 aasta tulemustega saab samuti tutvuda.

Kohal oli igas suuruses neljajalgseid võistlejaid. Vaata videost osalejate muljeid, milliseid raskusi tuli ületada ja vaprate kutsude etteasteid!

REGISTREERU: TAGADI TARZAN 2018

Tagadi Koerte Seikluspargi võistlus Tagadi Tarzan toimub 2018 aasta 20.mail neljandat korda. Võistlus toimub nii individuaalse kui ka võistkondliku võistlusena ning erinevates vanuseklassides. Eraldi toimub ka laste võistlus kus osalevad kuni 7 aastased lapsed. Vaata järgi ja pane ennast kirja ja tule kogu perega! Ära unusta samuti tulla vahepeal oma neljajalgse sõbraga rada harjutama.

REGISTREERU: TAGADI TARZAN 2018

 

Purina tänab korraldajaid ja kõiki osavõtjaid. Järgmise kevadeni!

TAGADI TARZANI eeskiri 2018

Tagadi Tarzani võistlus on meelelahutuslik sündmus, millest saab osa võtta igaüks mistahes tõugu koeraga. Rada võib läbida nii joostes kui kõndides, kuid võistlus käib takistuse läbimise puhtuse ja kiiruse peale. Võistlus toimub nii individuaalse kui ka võistkondliku võistlusena ning erinevates võistlusklassides.

Tagadi Tarzan toimub neljas võistlusklassis:

 • lapsed (kuni 7 a),
 • noored (8 – 15 a),
 • täiskasvanud (16-39 a),
 • 40+ (alates 40 a),

Individuaalne arvestus

Lastel on 5-st väikesest takistusest koosnev võistlusrada, mida võib läbida koos lapsevanemaga. Laste võistlus on TASUTA.
Noortel tuleb läbida 16-st takistusest koosnev seikluspargirada. Noorteklassi võistlejaga võib täiskasvanu kaasa joosta.
Täiskasvanutel ja 40+ vanuseklassil tuleb läbida 17-st takistusest koosnev seikluspargirada.
Iga võistluspaari tulemus läheb nii individuaal- kui ka võistkondlikku arvestusse (kui võistluspaar on ennast võistkonda registreerinud).
Igal võistluspaaril on võimalik rada läbida vaid üks kord. Iga koer võib läbida raja igas võistlusklassis ühe korra (va lasterada).

Võistkondlik arvestus

Võistkonda kuulub 3 võistluspaari (3 erinevat koera ja 3 erinevat koerajuhti). Võistluspaarid võivad olla eri vanuseklassidest. Võistkondliku tulemuse saamiseks liidetakse kokku võistkonda kuuluvate võistluspaaride individuaalsed ajad ja miinuspunktid. Üldarvestuses järjestatakse kõigepealt raja miinuspunktideta läbinud võistkond vastavalt finišiajale, seejärel 1 miinuspunkti, 2 miinuspunkti jne teeninud võistkonnad.

Raja läbimine

1. Võistluspaar läbib raja kõik nummerdatud takistused etteantud järjekorras. Iga takistuse mitteläbimise eest teenitakse üks miinuspunkt. Üldarvestuses on eelis raja miinuspunktideta läbinud võistlejatel ja seda olenemata finišeerumisajast.
2. Võistlusraja läbimisel on lubatud kasutada abivahendeid. Koera võib takistusel peale või maha aidata, kuid takistuse läbima peab ta ise oma jalgadel. Koera takistusest läbi „lohistada“ ei tohi, küll võib teda toetada mänguasja või maiusega. Kui koer muutub enne takistust või takistuse läbimisel ebakindlaks, ei tohi teda sundida takistust läbima. Raja kohtunikul on õigus anda koerajuhile märku, kui sellest või vigastusest tingituna peab võistluspaar takistuse vahele jätma. Rada võib läbida nii ilma rihmata kui ka rihma otsas oleva koeraga.
3. Juhul kui koer ei läbi takistust puhtalt, on tal veel 2 korda võimalik takistust algusest proovida. Kui koer 3 korra jooksul ei suuda takistust läbida, võib takistusest mööda joosta ja läbimata takistuse eest läheb kirja miinuspunkt.
4. Finišiprotokollis järjestatakse kõigepealt raja miinuspunktideta läbinud võistluspaarid vastavalt finišiajale, seejärel 1 miinuspunkti, 2 miinuspunkti jne teeninud võistluspaarid.
KÕIK VÕISTLEJAD AUTASUSTATAKSE! Iga klassi viis parimat saavad eripreemia.

Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi ning mööndusi ajakavas ja reglemendis


TAGADI TARZANi eeskiri 2017

muudetud 22.04.2017

Tagadi Tarzani võistlus on meelelahutuslik sündmus, millest saab osa võtta igaüks ja seda mistahes tõugu koeraga. Rada võib läbida nii joostes kui ka kõndides, kuid võistlus käib takistuse läbimise puhtuse ja kiiruse peale. Võistlus toimub nii individuaalse kui ka võistkondliku võistlusena ning erinevates vanuseklassides.

Võistlus toimub neljas vanuseklassis:

 • lapsed (kuni 7 a),
 • noored (8 – 15 a),
 • täiskasvanud (16-39 a),
 • 40+ (alates 40 a).

Individuaalne arvestus

Lastel on 5-st väiksest takistusest koosnev võistlusrada, mida võib läbida koos lapsevanemaga. Laste võistlus on TASUTA.

Noortel, täiskasvanutel ja 40+ vanuseklassil tuleb läbida 16-st takistusest koosnev seikluspargirada.

Iga raja läbimisel saadud tulemus läheb nii individuaal- kui ka võistkondlikku arvestusse (kui võistluspaar on ennast võistkonda registreerinud).

Igal koerajuhil on võimalik rada läbida vaid üks kord. Iga koer võib rada läbida maksimaalselt kaks korda (kui sama koeraga soovib võistelda mitu koerajuhti).

Võistkondlik arvestus

Võistkonda kuulub 3 võistluspaari, mis registreeritakse enne võistluse algust. Võistluspaarid võivad olla eri vanuseklassidest. Võistkondliku tulemuse saamiseks liidetakse kokku võistkonda kuuluvate paaride individuaalsed tulemused.

Raja läbimine:

 1. Võistluspaar läbib olemasoleva raja etteantud järjekorras aja peale ja läbi tuleb käia kõik takistused. Iga takistuse läbimise eest teenitakse vastav arv punkte. Finišeerudes pannakse kirja rajal kulunud aeg, millest lahutatakse maha teenitud punktide arvu võrra sekundeid.
 2. Võistlusraja läbimisel on lubatud kasutada abivahendeid. Koera võib takistusele peale või maha aidata, kuid takistuse läbima peab ta ise oma jalgadel. Koera takistusest läbi „lohistada“ ei tohi, küll võib teda toetada mänguasja või maiusega. Kui koer muutub enne takistust või takistuse läbimisel ebakindlaks, ei tohi teda sundida takistust läbima. Raja kohtunikul on õigus anda koerajuhile märku, kui sellest tingituna peab võistluspaar takistuse vahele jätma. Rada võib läbida nii ilma rihmata kui ka rihma otsas oleva koeraga.
 3. Juhul kui koer ei läbi takistust puhtalt, on tal veel 1 kord võimalik takistust algusest proovida. Kui koer 2 korra jooksul ei suuda takistust läbida, võib takistusest mööda joosta ja läbimata takistuse eest läheb kirja -1 punkti ja teenimata jääb ka selle takistuse eest saadav punktiarv.
 4. Kokku on võimalik raja vigadeta läbimise eest „teenida“ 91 punkti, mis finišiprotokollis arvestatakse ümber sekunditeks. Rajal kogutud sekundite arv lahutatakse maha võistluspaari finišiajast ja nii selgubki võistluspaari tulemus.
 5. Võistkonnaliikmete individuaalsed ajad liidetakse kokku, võidab kiireima aja saanud võistkond.

3 punkti takistused:

3; 4; 5; 8; 10; 11; 15

5 punkti takistused:

2; 7; 13; 14

10 punkti takistused:

1; 6; 9; 12; 16

Näide võimalikust punkti arvutusest

 1. Mari ja Muri läbivad raja puhtalt ajaga 5 minutit ja 10 sekundit. Nad on läbinud raja kõik takistused maksimaalselt kahe katsega ja on kogunud takistuste eest 91 punkti. Lõplik tulemus selgub nii: 5 min 10 sek – 91 sek = 3 min 39 sek
 2. Jüri ja Muki läbivad raja ajaga 5.26, kuid ei läbinud takistusi 5, 2 ja 16, mistõttu jääb neil saamata 18 punkti ja lisandub ka kolm miinuspunkti (91-18-3=70).
  Finišiajast lahutatakse seega 70 sekundit ja lõpptulemuse kalkulatsioon on selline: 5 min 26 sek-70 sek= 4 min 16 sek

KÕIK VÕISTLEJAD AUTASUSTATAKSE! Iga klassi kolm parimat saavad eripreemia.

Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada

Tagadil avatud Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada, mis koosneb esialgu pea 16 erinevast pugemis-, roomamis- ja hüppamisatraktsioonist. Raja pikkus on umbes pool kilomeetrit. Rada saab kasutada aastaringselt ning seda saab läbida nii kõndides, joostes kui ka jalutades ning seda loomulikult kõikvõimalike erinevat tõugu koertega!

Raja kasutamine on avatud kõigile soovijatele. Leia endale sobiv atraktsioon ;)